Sonix Plate

Sonix Plate

Yaşam kalitesini yükseltmek, hem bedensel hem de ruhen sağlıklı bir yapıya kavuşmak için tekno-tıp dünyası bizlere yeni bir teknoloji sunuyor… Aslında yeni demek pek doğru değil ama teknolojik olduğu gerçek…

Titreşimli ultrasonik dalgaların vücut üzerinde kullanımı Osmanlı’ya kadar dayanır. Osmanlı fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklarda ses tedavisinden, müzikle terapi yolu ile yararlanmaktaydı. Farabi, Razi, İbn-i Sina ve Gevrekzade Hasan Efendi’nin bu alanda çok önemli çalışmaları bulunmaktadır. Hatta Farabi’nin, Türk müziğini makamlarına göre ayırarak, ‘hangi makam hangi tedavide kullanılmalı’ konusu üzerine bir araştırma dahi bulunmaktadır.

Günümüzde bu teknolojiden, estetik, rehabilitasyon, fitnes ve spor alanlarında yararlanılmaktadır.

Sonix Plate; Gürültü yapmaz , müzik yapar, 3 ila 50 Hz frekansta ses dalga titreşimleri oluşturmak için elektromanyetik teknolojileri ve hoparlör mekanizmasını uyarlamıştır. Sonix Plate, platform üzerindeki kişiye iletilecek olan dikey vibrasyonları kusursuz ve dengeli biçimde üretir. Bu titreşimler kişinin organları ve hücrelerinin derinliklerine nüfuz eder, bunları uyararak fizik egzersiz etkisi ve hatta daha fazlasını yaratır. Sonix Plate, titreşim sıklıklarını ve yoğunluk düzeylerini ayrı ayrı, fizik kondisyonunuza göre ayarlamanıza imkan verir.
Titreşimli Ultrasonik Dalgalar Ne işe Yarıyor, Hangi Tedavilerde Kullanılıyor?

Medikal estetik alanında;
– Yağ yıkımını arttırmada,
– Selülitleri azaltmada,
– Bazal metabolizmayı hızlandırmak amacıyla,
– Büyüme hormonunu artırmada,
– Stres hormonunu azaltmada

Fitnes ve spor alanında;
– Kas dayanıklılığını ve refleksi artırmada,
– Eklemlerdeki esnekliği artırmada,
– Spordan sonra kas yorgunluğunu azaltmada

Rehabilitasyon alanında;
– Kas sistemini geliştirmek için,
– Dejeneratif hastalıkları önlemede,
– Kan akışını ve lenf dolaşımını artırmada,
– Fiziksel ağrıları hafifletmede,
– Kemik mineral yoğunluğunu artırmada yararlanılmaktadır.

Ultrasonik Titreşimli Dalga Tedavisi Her Kişiye Uygulanır mı?

– Hamilelerde,
– Eklem ve kemik operasyonu geçirmiş kişilerde (platin),
– Kalp pili kullananlarda ultrasonik titreşimli dalga tedavisi yapılmamaktadır.

Medikal Estetik Alanında Titreşimli Ultrasonik Dalgaların Etkisi

Kadınların pek çoğu güzel vücut hatlarına ve esnek bir cilde sahip olmayı ve bunu korumayı ister. Selüliti azaltmak, bazal metabolizmayı hızlandırmak ve yaşlanma sürecini geciktirmek için normal hormon salgılanmasını, dolaşımı ve sağlıklı sindirimi korumak önemlidir. Titreşimli Ultrasonik Dalgalar daha sağlıklı bir yaşamın tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Titreşimli Ultrasonik Dalgaların vücutta hücre voltajını yükseltmesi nedeniyle zayıflama, selülitleri azaltma, bazal metabolizmayı hızlandırma, karın bölgesi içindeki organları uyararak sindirim sürecini iyileştirme, estetik ve güzellik, hormonal denge, fiziksel, zihinsel ve cinsel güç, kemik yoğunluğunu arttırma, boy uzatma, fizik tedavi, sporcu kondisyonunu ve dayanıklılığını arttırma, kan ve lenf dolaşımını iyileştirmede etkilidir.

Fitnes & Spor Alanında Titreşimli Ultrasonik Dalgaların Etkisi

Titreşimli Ultrasonik Dalgalar germe ve gevşeme yöntemleriyle yalnızca büyük kasları değil, küçük kasları da uyarır. Böylece daha iyi ve hızlı germe ve daha hızlı iyileşme sunar. Titreşimli Ultrasonik Dalgalar eklemlerin esnekliği ve hareketliliğini arttıran, refleks ve denge hissinde iyileşme sağlayan etkili bir egzersiz yöntemidir.

Sporcular açısından ise basit ve kolay germeyle sporcu yaralanması riskini azaltan ultrasonik dalgalar egzersiz, idman ya da karşılaşma sonrası kas yorgunluğunun hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olmakta, eklemlerin esnekliğini, kas refleks ve dayanıklılığını, proprioseptif nöromuskuler fasilitasyon (PNF) yoluyla denge duygusunu geliştirmektedir.

Titreşimli Ultrasonik Dalgaların Rehabilitasyon Alanındaki Etkileri

Titreşimli Ultrasonik Dalgalar fiziksel rehabilitasyon tedavisi kapsamında proprioseptif nöromuskuler fasilitasyon (PNF) için sinir sistemini canlandırmakta, muskuloskeletal ve diğer dejeneratif hastalıkları önlemeye yardımcı olmakta, daha iyi kan ve lenf dolaşımı için metabolizmayı güçlendirmekte, fiziksel ağrıları azaltmakta ve kontrol altına almaktadır.