Karboksiterapi Çatlak

Karboksiterapi

Doğum sonrası çatlaklar, hızlı kilo alıp verme kaynaklı ve liposuction sonrası çatlaklar, selülitler, sarkmış ve gevşek bir cilt… Tüm bu sorunlar zaman zaman hepimizin yaşayabileceği, durağan bir yaşam, dengesiz beslenme, oksijen bakımından zengin olmayan şehir hayatının sonuçları olarak karşımıza çıkmaktadır. Karboksiterapi doğal bir yenilenme gerçekleştirmesi bakımından etkili bir tedavi yöntemidir.
Karboksiterapi Ne Vaad Ediyor? Nasıl Etki Ediyor?

Karboksiterapi, 1925 yılında ilk denemeleri yapılmış günümüze kadar değişik alanlarda çokca kullanılmış etkileri bilinen bir tedavi yöntemidir. Estetik alanında ise yeni sayılabilecek etkili bir tedavi yöntemidir. Genel olarak;
– Selülitleri gidermede,
– Çatlak tedavilerinde,
– Sarkma ve gevşek cilt tedavilerinde,
– Yaralı bölgelerin tedavisinde,
– Yağ dokusu kaynaklı iri göğüslerin küçültülmesi, sarkmaların giderilmesinde,
– Bölgesel yağlanma olan bölgelerde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Karboksiterapi, vücuda karbondioksit (Co2) gazı verilmesi sonucu, vücudun doğal tepkisi ile karbondioksit olan bölgeye oksijen göndermesi esasına dayanır. Aslen karbondioksit gazının tedavide yağları deformasyona uğratma dışında etkin bir fonsiyonu yoktur. Muhteşem yapıdaki insan bünyesi, vücutta ki karbondioksiti uzaklaştırmak için bol miktarda oksijen göndererek doğal bir yenilenme gerçekleştirir. Bu süreçte kullanılmayan kılcal damarlar genişliyor, tekrar kullanılmaya başlıyor hata yeni kılcal damarlar oluşuyor.

Karboksiterapi Her Kişiye Uygulanır mı?

Karboksiterapi;
– Kanserli hastalarda,
– Hamileler ve emzirenlerde,
– İleri derece şeker hastalarında,
– Kangrenli hastalarda,
– Kanama problemi olan ve Von Willebrand hastalarında,
– Varis ve tromboflebit hastalarında uygulama yapılmamaktadır.

Karboksiterapi Her Bölgeye Uygulanır mı?

Karboksiterapi vücudun her bölgesine güvenle uygulanabilir.

Karboksiterapi Seans Sayısı

Karboksiterapi seans sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 15 – 20 seans sürmektedir.5 – 7 seans sonrası ilk reaksiyonlar alınmakta, etkiler gözle görülebilir hale gelmektedir.

Karboksiterapi Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Karboksiterapi seansları yaklaşık 30 – 45dk sürmektedir. Kişiye göre 2 – 3 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır.

Karboksiterapi Uygulama Sonrası Uyarılar

Karboksiterapi tedavisi sonrasında 4 – 6 saat süreyle duş, havuz, sauna gibi aktivitelerden kaçınılmalı, vücudun suyla teması önlenmelidir. Sonrasında gündelik hayata olduğu gibi devam edilebilir.